Brukarstwo poznań

Dlaczego nawierzchnia brukowana

Nie bez powodu nawierzchnie brukowane są tak chętnie wybierane do budowy podjazdów, placów przed domami, ogrodowych ścieżek i innych tego typu miejsc. Posiadają bowiem liczne zalety, dzięki którym wciąż zyskują na popularności. Produkuje się je z różnych materiałów, między innymi naturalnego kamienia czy betonu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką twardością, odpornością na ścieranie i obciążenia, a także na niskie i wysokie temperatury. Nie jest im także straszna woda, sam materiał jej nie chłonie, a powierzchnie dzięki szczelinom bardzo dobrze odprowadzają ją do podłoża. Mogą być przeznaczone zarówno do alejek i ścieżek, jak również na parkingi, po których poruszają się samochody ciężarowe - szeroka gama grubości pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania do warunków obciążeniowych. Kolejną zaletą brukowanych powierzchni jest łatwość montażu a także, w razie potrzeby demontażu, na przykład na czas wykonywania naprawy lub przebudowy instalacji. Nie można też zapomnieć o wyglądzie - kostki, z których układa się powierzchnie brukowane, dostępne są w niezliczonej ilości wzorów i kolorów.


Brukarstwo Poznań

 

Kostka - uniwersalny materiał brukarski

Jednym z najczęściej używanych materiałów na budowę powierzchni brukowanych jest kostka. Występuje ona w sprzedaży w grubościach od 4 do 10 centymetrów, a jej wybór uzależniony jest od warunków użytkowania. Najcieńsze elementy doskonale się sprawdzą przy nieobciążonych chodnikach i nawierzchniach o niewielkim obciążeniu, grubsze można wykorzystać na nawierzchnie ulic i parkingów, a 10-centymetrowe dadzą sobie radę nawet z autobusami i samochodami ciężarowymi. Współczesny rynek oferuje ogromną różnorodność tego typu produktów jeśli chodzi o kolory i kształty. Można wybierać pośród klasycznych kostek prostokątnych, jak również mających fantazyjne, oryginalne wzory, od szarości i brązów po intensywne czerwienie, zielenie i granaty. Bardzo ciekawie prezentują się kolory melanżowe, charakteryzujące się zróżnicowaną, składającą się z kilku barw kolorystyką, odpowiednio ułożone mogą dać naprawdę oryginalne efekty.


 

Doradztwo i projektowanie

Bardzo ważną rzeczą przed rozpoczęciem prac brukarskich jest wykonanie projektu, często z przeprowadzeniem wcześniejszej oceny gruntu. Klienci mają tu własne wizje związane z końcowym wyglądem terenu, dotyczy to zarówno kolorystyki jak również zastosowanych materiałów. Na etapie projektowania trzeba te wizje skonfrontować z wymaganą funkcjonalnością danego miejsca oraz możliwościami finansowymi. Dlatego też usługi brukarskie są przeważnie powiązane z wcześniejszym doradztwem i przygotowaniem koncepcji zagospodarowania nawierzchni. Określa się przy tym rodzaj zastosowanej podbudowy, rodzaj użytej na wierzchnią warstwę kostki a także dodatkowe elementy wykończeniowe, przy uwzględnieniu oczekiwań wizualnych i koniecznych do spełnienia parametrów. Projekty często realizowane są przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych do wizualizacji. Zastosowanie takich narzędzi pozwala na wierne pokazanie na ekranie komputera wyglądu całej nawierzchni, a także łatwe i szybkie wprowadzanie poprawek.


 

Prace brukarskie

Mając już wykonany projekt, przeprowadzone wszystkie pomiary oraz wybrany materiał na nawierzchnię, można przystąpić do realizacji prac brukarskich. Składają się one z kilku etapów, z których każdy ma duże znaczenie dla efektu końcowego, dlatego też powinny być one wykonane z najwyższą starannością. Na początku należy wykonać prace przygotowawcze, których zakres będzie uzależniony od terenu, na którym realizowana jest inwestycja. Może być potrzebne zerwanie starej nawierzchni, zniwelowanie zbyt dużych różnic poziomów oraz wykonanie odpowiednich spadków. Kolejny etap prac to utwardzenie gruntu i przygotowanie podsypki - od prawidłowego przygotowania podłoża będzie zależała trwałość wykonywanej nawierzchni, więc należy to zrobić dokładnie i zgodnie z zasadami. Po pracach przygotowawczych przychodzi pora na następny etap, czyli montaż krawężników i ułożenie wybranej przez klienta kostki, zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem, a na koniec montuje się palisady i inne elementy dekoracyjne.


Brukarstwo Poznań

Oferta naszych usług

Usługi związane z brukarstwem świadczymy od wielu lat, przez ten czas zaufały nam setki zadowolonych klientów. W naszej ofercie są zarówno doradztwo i projektowanie, jak też typowe prace brukarskie, związane z przygotowaniem podłoża i położeniem nawierzchni. Zdobyte doświadczenie umożliwia nam realizowanie zarówno typowych zleceń, jak również niestandardowych, o skomplikowanych wzorach czy w trudnym terenie. Zatrudnieni u nas pracownicy ciągle poszerzają i udoskonalają swoje umiejętności, dzięki czemu doskonale sobie radzą z najtrudniejszymi wyzwaniami. Od samego początku stawiamy na najwyższą jakość usług i pełne zadowolenie klientów, dlatego wszystkie prace wykonujemy dokładnie i solidnie. Będziesz potrzebował ułożyć kostkę przed domem, w ogrodzie czy parkingu - nasi fachowcy się tym zajmą. Szybko, terminowo i przy użyciu nowoczesnych technologii. Na wszystkie realizowane przez nas prace dajemy gwarancję jakości, dodatkowo nasi klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny i krótkie terminy realizacji.Szybki kontakt:
telefon: 602695131
e-mail: info@eko-mik.pl
formularz kontaktowy

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Poznań - www.eko-mik.pl