Usługi koparką poznań

Dlaczego koparka


Praktycznie każda inwestycja budowlana wiąże się z koniecznością wykonania jakiś prac ziemnych. Czasami będzie to tylko wyrównanie terenu, czasami niewielkie podebranie gruntu, a czasami konieczność zrobienia ogromnych wykopów. Z reguły jest to początkowy etap robót, i wszystkim inwestorom zależy na tym, żeby go jak najszybciej zakończyć. Dlatego też w takich przypadkach niezastąpionymi urządzeniami są koparki, przy pomocy których można szybko i sprawnie pozbyć się niepotrzebnego urobku. Przy dużych inwestycjach są one konieczne - ręczne wybieranie gruntu pod wieżowiec czy halę produkcyjną nie miałoby większego sensu ze względu na czas i koszty. Ale nawet na niewielkich budowach koparki znajdują swoje zastosowanie. Wykopanie fundamentu pod nowy dom, wybranie ziemi na podjeździe czy też przygotowanie rowu pod instalacje to tylko niektóre z zastosowań tych urządzeń. Dzięki nim można zaoszczędzić mnóstwo pracy i czasu, bowiem w godzinę taki sprzęt jest w stanie zrobić więcej, niż kilka osób przez cały dzień.

Budowa koparek


Pomimo dużej różnorodności koparek większość z nich składa się z trzech głównych modułów, czyli podwozia, nadwozia oraz osprzętu roboczego. Bazą całego urządzenia jest podwozie - to właśnie ono stanowi zespół nośny, ono pozwala na poruszanie się, i na nim umieszczone są pozostałe elementy wyposażenia. Jednym z ważniejszych elementów podwozia jest zespół jezdny. W przypadku koparek mechanizm ten najczęściej stanowią gąsienice, chociaż niekiedy spotyka się też maszyny na zwykłych kołach. Zastosowanie gąsienic pozwala na poruszanie się nawet w najtrudniejszym terenie, na nieprzejezdnym dla pojazdów kołowych podłożu czy w miejscach o dużym nachyleniu. Na nadwoziu koparki znajduje się silnik, kabina operatora oraz systemy sterujące. Dodatkowo przymocowuje się do niego osprzęt roboczy, czyli w typowej konfiguracji wysięgnik, ramię oraz łyżka. Spora część koparek posiada możliwość zamiany łyżki na inny osprzęt, na przykład młot hydrauliczny, chwytak czy frezarkę.

Brukarstwo Poznań

Rodzaje koparek


Koparki dostępne są na rynku w wielu różnych rodzajach, począwszy od niewielkich urządzeń do pogłębiania dołów aż po potężne maszyny, służące do wykopu fundamentów i prac odkrywkowych. Wśród najczęściej używanych można wyróżnić:
- Koparki zbierakowe
Mają najszersze zastosowanie, są używane przy większości rodzajów wykopów. Świetnie się sprawdzają przy kopaniu fundamentów, pracach hydrotechnicznych czy odkrywkowych, dobrze sobie radzą z wilgotnym i piaszczystym podłożem.
- Koparki chwytakowe
Przeznaczone są przede wszystkim do kopania głębokich, ale o niewielkiej średnicy wykopów. Z tego też powodu znalazły swoje zastosowanie przy studniach, pogłębianiu rzek i kanałów oraz wykopach pod filary mostów.
- Koparki przedsiębierne.
Są maszynami pracującymi na dnie wykopu. Ponieważ w jakiś sposób muszą się tam dostać, to konieczne jest przygotowanie odpowiedniego podjazdu.
- Koparki podsiębierne
Mogą pracować na powierzchni terenu, na którym się znajdują, jak również poniżej, nie muszą w tym celu zjeżdżać do wykopu. Przy głębszych wykopach istnieje ryzyko przewrócenia się koparki.

Prace ziemne wykonywane koparką


Zastosowanie koparek przy pracach ziemnych jest bardzo szerokie, doskonale sprawdzają się one przy niwelacji teremu, oddzielania urobku czy nawet przeładunku sypkich materiałów. Duże koparki spotyka się najczęściej przy budowach dróg i budynków, gdzie służą do robienia rozmaitych wykopów. Mniejsze wykorzystuje się w bardzo różnorodny sposób, zarówno do standardowych prac związanych z fundamentami, jak również do niwelacji terenu czy wykopów pod różne media, takich jak kanalizacja, woda, prąd czy gaz. Dzięki różnym szerokościom łyżek można wykonać precyzyjne wykopy, dokładnie takie, jakie są potrzebne. Koparki często używane są przy montażu szamb i oczyszczalni ścieków, do tej roli świetnie nadają się modele obrotowe, umożliwiające pracę nawet w ciasnych miejscach. Nietypowym zastosowaniem koparek są także różnego rodzaju prace demontażowe i porządkowe. Przy pomocy tych urządzeń można między innymi prowadzić rozbiórki różnych obiektów, wyrywać drzewa i korzenie oraz usuwać zalegający śnieg.

Brukarstwo Poznań

Oferta naszej firmy


Nasza firma oferuje kompleksowe prace ziemne przy użyciu nowoczesnych koparek, zarówno dla osób prywatnych, jak też instytucji i firm. Dysponujemy profesjonalnymi, niezawodnymi urządzeniami, które dadzą sobie radę w każdych warunkach, a rodzaj używanego sprzętu dobieramy do charakteru wykonywanych prac. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w operowaniu takim sprzętem, posiadają niezbędne uprawnienia, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług. Zajmujemy się między innymi wykopami pod fundamenty, wykopami pod media, montażem szamb i oczyszczalni ścieków, tworzeniem nasypów czy niwelacją terenów. Świadczymy również inne niestandardowe usługi, jesteśmy w stanie podjąć się każdego zlecenia przy wykorzystaniu koparek. Na życzenie możemy się również zająć transportem urobku. Zadowolenie i satysfakcja naszych klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego cały czas poszerzamy ofertę i podnosimy standard naszej pracy, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo.
 Szybki kontakt:
telefon: 602695131
e-mail: info@eko-mik.pl
formularz kontaktowy

Przydomowe oczyszczalnie ścieków Poznań - www.eko-mik.pl